drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Шаховски фестивал, распис PDF Печати

sfmШаховската федерација на Македонија, на 22 и 23 јануари 2011 во хотелот Континентал во Скопје организира Шаховски фестивал, во чии рамки ќе бидат организирани: Отворено првенство на Македонија во забрзан шах, Отворено првенство на Македонија во брзопотезен шах и Отворено првенство на Македонија во забрзан шах за млади до 18 години. .

Расписот за турнирот можете да го преземете овде.