drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Прво Отворено првенство на Македонија во забрзан шах PDF Печати
Понеделник, 17 Јануари 2011 16:07
sfmВо сабота, 22 јануари, во организација на Шаховската федерација на Македонија, ќе започне Шаховскиот фестивал, во чии рамки ќе се одржат три турнири. На 22 јануари ќе се одржи првото Отворено првенство на Македонија во забрзан шах . (15 минути + 10 секунди). На 23 јануари ќе се одржи првото Отворено првенство на Македонија во брзопотезен шах (3 минути + 2 секунди). Третиот турнир е Отвореното првенство на Македонија во забрзан шах за млади, кое ќе се одржи на 22 и 23 јануари.

Турнирите ќе се одржат во хотелот Континентал во Скопје.   Расписот за турнирите можете да го преземете овде.