drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Европски турнири за месец февруари PDF Печати
Недела, 30 Јануари 2011 01:05
sfmИнформации за повеќе европски турнири кои ќе се одржат во месец февруари можете да најдете во документот на Европската Шаховска Унија, во кој се наведени повеќе турнири со линкови до официјалните сајтови. .

PDF документот со комплетната информација можете да го симнете овде.