drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Календар на ШФМ за 2011 PDF Печати
Недела, 30 Јануари 2011 01:08

sfmШаховската федерација на Македонија го донесе Календарот за 2011 година во кој се наоѓаат турнирите кои ќе се одржат во Македонија како и турнири и првенства во странство на кои наши шахисти имаат право на настап. .

Календарот за 2011 година можете да го симнете овде.