drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Алкалоид АД - Скопје, спонозор на ШФМ PDF Печати
Понеделник, 07 Февруари 2011 17:43
sfmСо потпишувањето на Договорот за спонзорство, на 26 јануари 2011 година, АЛКАЛОИД АД-Скопје се стекна со називот Спонзор на Шаховската федерација на Македонија. .

Спонзорството го дава како свој придонес во реализација на Планот за работа и  Програмата со финансиски план на Шаховската федерација на Македонија во 2011 година. Особено ќе го подржи развојот на шахот за млади, организацијата на квалитетни државни шаховски првенства во сите категории, организација на квалитетен меѓународен турнир и подготовките и настапот на репрезентацијата на Македонија на Европското екипно првенство.