drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Квалификации за Екипно првенство 2011 - Распис PDF Печати

sfmШаховската федерација на Македонија го објави Расписот за Квалификациите за Екипното првенство на Македонија за 2011 година. Пријавувањето на екипите е до 01 Март 2011, а двете најдобро пласирани екипи ќе изборат настап на Екипното првенство. .

Сите други информации можете да ги прочитате во расписот кој можете да го преземете овде