drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Меѓународен шаховски турнир „Опен Карпош“ - распис PDF Печати

gambitlogoПосле подолго време во Скопје ќе се одржи еден меѓународен шаховски ОПЕН турнир. Во организација на Општина Карпош и ШК Гамбит Асеко-Сее, од 02 до 09 април ќе се одржи Меѓународниот шаховски турнир „Опен Карпош“, со награден фонд од 8800 евра. .

Сите потребни информации како и контакти со организаторите можете да преземете во расписот за турнирот:

Распис - Македонски јазик

Распис - Англиски јазик