drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Куп на ШФМ за 2011 - Распис PDF Печати
sfmКупот на ШФМ за 2011 ќе се одржи во хотелот „Континентал“ во Скопје од 12-13 март. Турнирот е од отворен карактер и на него можат да настапат регистрирани клубови во ШФМ, но и екипи од претпријатија, училишта, факултети итн... .

Екипите ќе бидат составени од четири играчи и една резерва, а темпо на игра е 15 минути за целата партија со додаток од 10 секунди. Организаторот, Шаховската федерација на Македонија, обезбеди и награден фонд од 54 000 денари, поделен во три награди.

За сите информации преземете го Расписот на турнирот.