drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Пролетен отворен турнир - Распис PDF Печати

sfmОд 19 до 27 март во Скопје ќе се одржи Пролетен Отворен Турнир, кој воедно претставува квалификационен турнир за првенството на Македонија, кое ќе се одржи во мај, исто така во Скопје. Тројцата најдобропласирани од пролетниот турнир ќе изборат учество . , а Шаховската федерација на Македонија ќе им ги покрие и трошоците за пансионите на финалниот турнир на сите пласирани учесници кои не се од Скопје.

Турнирот е со награден фонд од 70 000 денари и ќе се рејтингува во Фиде. Сите останати информации можете да ги погледнете во Расписот на турнирот.