drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Европски турнири за месец март PDF Печати
Четврток, 24 Февруари 2011 00:38
sfmИнформации за повеќе европски турнири кои ќе се одржат во месец март можете да најдете во  PDF - документот во кој се наведени повеќе турнири со линкови до официјалните сајтови. .

PDF документот со комплетната информација можете да го симнете овде.