drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Пролетен отворен турнир - Измена PDF Печати
Понеделник, 28 Февруари 2011 16:48

sfmДојде до измена на местото на одржување на Пролетниот Отворен Турнир кој ќе се одржи од 19-27 март во Скопје. Турнирот ќе се одржи во новите простории на ШК Гамбит Асеко Сее во Скопје . , кои се наоѓаат на улица „Орце Николов“ 182А, позади зградата на Машинскиот факултет во Скопје.

Изменетиот распис можете да го преземете овде.