drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Уште неколку дена до почетокот на Купот на ШФМ PDF Печати
Вторник, 08 Март 2011 16:06

sfmУште неколку дена преостануваат до почетокот на Купот на ШФМ. На најмасовното клупско натпреварување учество може да земат регистрирани екипи при ШФМ, но и екипи од претпријатија, училишта, факултети, организации итн... .

Турнирот ќе се одржи на 12-13 март во хотелот Континентал во Скопје, а пријавувањето на екипите со составите е до 11 март. Екипите ќе бидат составени од 4 играчи со 1 резерва. Темпо на игра е 15 минути по играч со додаток од 10 секунди за секој одигран потег.

За сите информации можете да го преземете Расписот на турнирот.