drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Екипно првенство за млади - Распис PDF Печати

sfmПо одржувањето на Јуниорската лига на Алкалоид која беше одлично прифатена од младите шахисти и која понуди многу возбудливи борби и дружење на младите, Шаховската федерација на Македонија го организира Екипното првенство за млади шахисти до 16 години. . Натпреварувањето ќе се одржи во повеќе градови во Македонија за време на викендите во април и мај.

Пријавувањето е до 25 март а можат да настапат екипи на шаховски клубови и школи, како и други субјекти кои организирано се занимаваат со шаховска активност. Екипите ќе бидат составени од четири шахисти а секоја екипа ќе може да пријави четири резерви. Шаховската федерација на Македонија ги покрива патните трошоци за екипите.

Расписот со сите информации можете да го преземете овде.