drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Уште два дена до почетокот на Пролетниот ОПЕН PDF Печати
Четврток, 17 Март 2011 18:27

sfmУште два дена остануваат до почетокот на Пролетниот отворен турнир во Скопје кој ќе се одржи во просториите на Шаховскиот клуб „Гамбит Асеко-Сее“ кој се наоѓа зад Машинскиот факултет. Пријавувањето е до сабота во 16.30 часот, а партиите започнуваат секој ден од 17 часот. .

Пролетниот ОПЕН воедно претставува и квалификационен турнир за Првенството на Македонија во шах. За сите потребни информации симнете го Расписот на турнирот.