drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Започна Пролетниот ОПЕН PDF Печати
Сабота, 19 Март 2011 21:51

sfmДенес во просториите на Шаховскиот клуб „Гамбит Асеко-Сее“ започна Пролетниот отворен турнир во Скопје, а учествуваат 46 шахисти, меѓу кои и четири дами. . Турнирот за отворен го прогласи селекторот на машката шаховска репрезентација, Велемајсторот Драгољуб Јаќимовиќ. Судии се Иван Кочовски и Сашко Лакински.

Сите резултати како и други статистички податоци можете да ги следите на овој линк.