drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
ОПЕН Карпош - нов Распис PDF Печати
Среда, 30 Март 2011 12:44

gambitlogoУште неколку дена до почетокот на Меѓународниот турнир „ОПЕН Карпош“, на кој веќе се пријавени 68 шахисти од 12 држави. Во меѓувреме, дојде до мали измени во Расписот на турнирот. . Променета е локацијата на турнирската сала - турнирот ќе се одржи во салата на „Реплек“, на улица Козле бр.188. Исто така, променета е сатницата - партиите кои се играат попладне ќе започнуваат во 16.30 наместо во 16.00 како што беше предходно најавено.

За сите информации преземете го новиот Распис.

Листата на пријавени учесници можете да ја погледнете овде.