drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Започнаа квалификациите за Екипното првенство PDF Печати
Среда, 13 Април 2011 23:06

sfmВо неделата започнаа квалификациите за Екипното првенство на Македонија кое ќе се одржи во август. Седум екипи ќе се обидат да се изборат за првите две места кои водат на завршницата. . Пријавени се екипите на Бизнис Милениум (Скопје), ГШК Куманово, Перспектива (Скопје), 13 Ноември (Скопје), Карпош (Скопје), 4 Ноември (Битола) и 64 (Тетово).

Во првото коло, сите три натпревари завршија со идентичен резултат од 4.5:1.5. Бизнис Милениум славеше против 4 Ноември, Куманово против Карпош а Перспектива против 13 Ноември. Слободна беше екипата 64 од Тетово.

Табелата, екипните и индивидуалните резултати, можете да ги погледнете овде.