drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Во недела започнува Јуниорската лига PDF Печати
Среда, 13 Април 2011 23:16

sfmВо недела, 17 април, во просториите на ШК Гамбит Асеко-Сее во Скопје, започнува Јуниорската лига на Македонија во шах.

. На крајот на предходната и почетокот на оваа година се одржа Јуниорската лига на Алкалоид, која беше одлично прифатена од најмладите. На истата настапија седум екипи а победи шаховската школа на ИМ Дејан Стојановски од Скопје.

Се очекува бројот на екипите да биде поголем а најмладите наши шахисти со нетрпение очекуваат да започнат новите шаховски борби. Јуниорската лига ќе се одржи во викендите во април и мај 2011.