drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Одиграни две кола од Квалификациите за Екипното првенство PDF Печати
Понеделник, 18 Април 2011 00:17

sfmВикендов се одиграа две кола од квалификациите за Екипното првенство на Македонија во шах, во кои две екипи ќе изборат пласман за завршницата. Во водство е ГШК Куманово со 5 бода . , следен од МШК Перспектива, Бизнис Милениум (меч помалку) и Карпош со 4.

Најинтересниот меч од второто коло го одиграа Карпош и Перспектива, а тесна победа издвојува поискусниот тим од Карпош. Мало изненадување приредија шахистите на „64“ од Тетово кои во третото коло одиграа 3:3 против фаворитот Куманово, и тоа сите 3 поени ги забележаа на првите три табли.

Комплетните резултати и табелата можете да ги погледнете овде.