drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Првенства на Македонија - Расписи PDF Печати

sfmШаховската федерација на Македонија ги објави Расписите за Првенствата на Македонија во шах кои ќе се одржат во летниот период. Тука можете да ги преземете расписите со сите потреби информации: .

 

 

- Првенство на Македонија за млади (до 12, 14, 16 и 18 години)
- Првенство на Македонија за млади (до 08 и 10 години)
- Отворено првенство на Македонија
- Првенство на Македонија за жени