drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Бизнис Милениум и Куманово се враќаат во елитата PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2011 00:20

sfmЕкипите на Бизнис Милениум и ГШК Куманово се враќаат во елитното шаховско друштво откако се пласираа на првите две места во квалификациите за Екипното првенство, кое ќе се одржи во месец август во Струга. . Расплетот не е изненадување, а само екипата на Карпош успеаваше да се доближи до местата кои водат во повисок ранг, но поранешниот прволигаш немаше сили за пласман.

Учествуваа седум екипи а конечната табела, како и сите поединечни и екипни резултати можете да ги погледнете овде.

Им честитаме на победниците!