drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Државно првенство за млади, најава PDF Печати

sfmВо сабота, 11 јуни, во хотелот „Дрим“ во Струга ќе започне првенството на Македонија за момчиња и девојчиња до  12, 14, 16 и 18 години. . Право на учество имаат сите момчиња и девојчиња, државјани на Р.Македонија кои со годината на раѓање одговараат на својата група или се помлади. Како потврда за возраста може да послужи лична карта, ученичка книшка со слика или извод од книгата на родени.

Техничката конференција и извлекувањето на турнирски броеви е на 11 јуни, сабота, во 12 часот. Првото коло почнува во 16.30.

За сите останати информации симнете го Расписот на турнирот.