drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Првенства за млади до 8 и 10 години - Најава PDF Печати

sfmОд 18 до 23 јуни во просториите на Шаховскиот клуб „Гамбит Асеко-Сее“ ќе се одржат првенствата на Македонија за млади до 8 и 10 години. Пријавувањето и извлекувањето натпреварувачки броеви ќе биде во 15.30, а првото коло започнува во 16.30. .

 

За сите потребни информации ве молиме да го симнете Расписот на турнирот.