drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Екипно првенство на Македонија - Распис PDF Печати

sfmЕкипното првенство на Македонија за 2011 ќе се одржи во хотелот Дрим во Струга од 08 до 14 август 2011 година, во организација на Шаховската федерација на Македонија а под покровителство на генералниот спонзор Алкалоид АД - Скопје. .

Право на учество имаат следниве екипи: Алкалоид (Скопје), ГШК Кочани (Кочани), Гамбит Асеко-Сее (Скопје), БМ Кисела Вода (Скопје), Тетекс (Тетово), Прилеп, Бизнис Милениум (Скопје) и ГШК Куманово 1.

Последен рок за пријавување на екипите е 8 јули 2011.

За сите други информации ве молиме да го преземете Расписот на турнирот.