drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Отворено првенство на Македонија - Најава PDF Печати

sfmСе ближи почетокот на Отвореното првенство на Македонија за 2011 година, кое започнува на 16 јули во Струга. Турнирот е меѓународен а тројцата најдобропласирани шахисти од Македонија ќе изборат пласман за 21 Шампионат на Македонија (по Бергеров систем) за 2012 година. . Засега се пријавени 23 учесници, меѓу кои и шахисти од Полска, Бугарија и Словенија.

За сите информации ве молиме да го преземете Расписот на Турнирот.