drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Женско првенство на Македонија - Најава PDF Печати
Сабота, 06 Август 2011 16:42

sfmОд 08 до 14 август во хотелот Дрим во Струга ќе се одржи Женското првенство на Македонија. Турнирот ќе се игра по бергеров или швајцарски систем, во зависност од бројот на пријавени учеснички. Пријавувањето е најдоцна до 08 август (понеделник) во 12 часот. . Наградниот фонд изнесува 45 000 денари за четирите најдобро пласирани шахистки.

Сите потребни информации можете да ги прочитате во Расписот за турнирот.