drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Екипно првенство на Македонија - Најава PDF Печати
Сабота, 06 Август 2011 16:48

sfmЕкипното првенство на Македонија за 2011 година ќе се одржи од 08 до 14 август во Струга. Учествуваат 8 екипи кои изборија пласман, и тоа: Алкалоид (Скопје), ГШК Кочани (Кочани), Гамбит Асеко-Сее (Скопје), БМ Кисела Вода (Скопје), Прилеп (Прилеп), Бизнис Милениум (Скопје), ГШК Куманово (Куманово) и Карпош (Скопје). .

Сите поважни информации можете да ги прочитате во Расписот на турнирот. На нашиот сајт редовно ќе можете да ги следите резултатите и да ги преземете одиграните партии во pgn-формат.