drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Второто коло без изненадувања PDF Печати
Среда, 10 Август 2011 14:19

sfmВчера се одигра второто коло на Екипното и Женското првенство на Македонија во шах, на кои немаше поголеми изненадувања. На Екипното првенство беа постигнати следниве резултати: .

 

 

Бизнис Милениум - Алкалоид 1.5 : 5.5
Гамбит Асеко-Сее - ГШК Куманово 5:1
Прилеп - БМ Кисела Вода 1:5
Карпош - ГШК Кочани 2.5 : 3.3

Партиите во PGN формат можете да ги преземете овде.

На женското првенство беа постигнати следниве резултати:

Лакинска - Секуловска 0:1
Николовска - Коскоска 0:1
Бејатовиќ - Стојковска реми.

Партиите во PGN формат можете да ги преземете овде.