drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Коскоска е првак на Македонија за 2011 година PDF Печати
Петок, 12 Август 2011 21:32

sfmНашата најдобра шахистка Габриела Коскоска, членка на ШК Алкалоид од Скопје,  победи на Женското првенство на Македонија во шах за 2011 година. Во последното коло таа ремизираше со Весна Секуловска и го зачува првото место. . Втора е Секуловска а  третото место и припадна на Моника Стојковска.

 

 

koskoska-gabriela-mkd

Резултати од последното коло:

Коскоска - Секуловска реми
Стојковска - Николовска 1-0
Бејатовиќ - Лакинска 1-0

Конечна табела:

1. Габриела Коскоска 4.0
2. Весна Секуловска 3.5
3. Моника Стојковска 2.5
4. Драгана Николовска 2.0
5. Бојана Бејатовиќ 2.0
6. Симона Лакинска 1.0