drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Гамбит Асеко-Сее е екипен првак за 2011 PDF Печати
Недела, 14 Август 2011 17:52

sfmЕкипата на Гамбит Асеко-Сее од Скопје е новиот екипен првак на Македонија, откако во последното коло славеше против ГШК Кочани а конкурентот Алкалоид одигра само нерешено со БМ Кисела Вода, во меч во кој на Фармацевтите им беше потребна висока победа.  Лигата ја напуштаат Бизнис Милениум и Карпош. .

За победничкиот состав настапија: Борко Чаталбашев, Марјан Митков, Петар Арнаудов, Атанас Кизов, Зоран Стојчевски, Орце Данчевски и Љубиша Андоновски.

Резултати од последното коло:

Гамбит Асеко-Сее - ГШК Кочани 4.5 : 1.5
Алкалоид - БМ Кисела Вода 3: 3
Прилеп - Карпош 4 : 2
ГШК Куманово - Бизнис Милениум 4.5 : 1.5

Табелата и сите екипни и индивидуални резултати можете да ги погледнете на шаховскиот сервер chess-results, каде што можете и да ги симнете партиите во PGN формат.