drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Chess-Results на Македонски! PDF Печати
Сабота, 27 Август 2011 23:33

sfmОд денес, благодарение на г-дин Атанас Караџа кој се потруди да направи превод, популарниот сервер за шаховски резултати Chess-Results ќе можете да го следите на Македонски јазик. . Со оглед на тоа дека овој сервер е најпрактичен начин за следење на резултатите од шаховските турнири ширум светот, и се почесто го употребуваме и кај нас, оваа можност е навистина за поздравување.

Благодарност до г-дин Караџа за преводот и до г-дин Херцог кој го прифати и го постави Македонскиот јазик на својот сервер. Chess-Results моментално е достапен на 21 јазик.