drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Роберт Маркуш прв носител на ОПЕН Скопје PDF Печати
Понеделник, 10 Октомври 2011 23:20

sfmСрпскиот велемајстор Роберт Маркуш е носител на листата од 34 шахисти кои до денес го најавија своето учество на 19-иот по ред ОПЕН Скопје. Победник на ОПЕН Карпош од месец април, ќе се обиде по втор пат оваа година да си замине со победнички пехар од Македонија. .

markus

Турнирот со најголема традиција во државата оваа година ќе биде дел од Балканската гран-при серија и ќе има награден фонд од 8000 евра.

ОПЕН Скопје започнува на 23 октомври, а пријавувањето е во тек. Сите информации за турнирот можете да ги прочитате овде, а листата со пријавени шахисти која редовно се ажурира, можете да ја погледнете на chess-results.

Следете не за сите новости поврзани со 19 ОПЕН Скопје.