drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Викенд турнири во Општина Карпош - Распис PDF Печати

karpos_logoНа 22 и 23 октомври во Скопје, во организација на Општина Карпош, ШК Гамбит Асеко-Сее, во соработка со ШФМ, ќе бидат одржани два турнири по повод Деновите на Општина Карпош. .

Во сабота, 22 октомври, ќе биде одржан Викенд турнир за аматери, на кој право на учество имаат сите шахисти без рејтинг и со рејтинг помал од 2000 поени. Ќе се игра по швајцарски систем од 7 кола. Уписнини нема, а најдобрите ќе освојат медали и пехари. Петмина најдобропласирани ќе бидат ослободени од уписнини за турнирот кој ќе се одржи утредента.

Во недела, на 23 октомври, ќе биде одржан Викенд турнир со награден фонд од 35 000 денари. Ќе се игра исто така по швајцарски систем од 7 кола а уписнината изнесува 300 денари.

Турнирите ќе се одржат во салата за состаноци во Општина Карпош, во бараките.

За сите информации, симнете ги расписите за турнирите:

- Викенд турнир за аматери (22 октомври)
- Викенд турнир (23 октомври)