drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Црногорецот Кривокапиќ победи во Карпош PDF Печати
Понеделник, 24 Октомври 2011 13:59

karpos_logoИнтернационалниот мајстор Марко Кривокапиќ од Црна Гора е победник на Викенд турнирот на Општина Карпош. Тој освои 6 поени од 7 партии. Втор беше Звонко Станојоски со 5.5, а трет Филип Панчевски . кој се најде на чело на групата со 5 поени, заедно со Горан Тодоровиќ од Србија, Зоран Стојчевски, Орце Данчевски и Александар Чоловиќ.

Турнирот се одржа по повод Деновите на Општина Карпош а наградите ги врачи Градоначалникот Стефче Јакимовски.

Табелата и резултатите можете да ги погледнете овде.