drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Започна Европското првенство, Македонија поразена од Израел PDF Печати
Четврток, 03 Ноември 2011 22:17

sfmЗапочна Европското првенство во Порто Карас, Грција. Нашата репрезентација, рангирана на 30-то место, во првото коло доживеа пораз од 11-тиот носител, репрезентацијата на Израел. Само Владимир Георгиев славеше на првата табла со црни фигури против Родштеин, но Недев, Панчевски и Станојоски се поразени. .

georgiev-vladimir-mkd
Започна со победа: ВМ Владимир Георгиев

 

Израел - Македонија 3:1
Родштеин (2645) - Георгиев (2553)     0:1
Сутовски (2696) - Недев (2493)     1:0
Роиз (2651) - Панчевски (2442)     1:0
Постни (2640) - Станојоски (2470)     1:0

Утре нашите се среќаваат против Црна Гора, репрезентација која е рангирана едно место повисоко од нас.