drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ЕП 2011 второ коло: минимален пораз од Црна Гора PDF Печати
Сабота, 05 Ноември 2011 00:15
sfmИ во вториот ден од Европското првенство нашата репрезентација не успеа да забележи позитивен резултат. Нашите денес претрпеа минимален пораз против Црна Гора. Во цврст и неизвесен меч не успеавме да славиме ни една победа - три партии завршија реми а загуби Панчевски на третата табла. .


Македонија - Црна Гора 1.5 : 2.5
Георгиев (2553) - Ѓукиќ (2493)   реми
Чоловиќ (2451) - Благојевиќ (2514)   реми
Панчевски (2442) - Косиќ (2502)    0:1
Станојоски (2470) - Калезиќ (2461)   реми

Утре се среќаваме со Кипар во меч во кој очекуваме сигурна победа.