drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Максимално против Кипар, денес против Турција PDF Печати
Недела, 06 Ноември 2011 14:51
sfmМакедонија вчера забележа очекувана максимална победа против аутсајдерот Кипар. Нашите излегоа во состав: Недев, Чоловиќ, Панчевски и Станојоски, додека Георгиев одмараше за следните тешки партии на првата табла. .


reprezentacija-ep-2011
Подготвени за нови победи: Панчевски, Георгиев, Станојоски и Недев

Кипар - Македонија 0:4
Бриан Виши (1808) - Недев (2493)   0:1
Аристотелус (1921) - Чоловиќ (2451)   0:1
Боулос (0) - Панчевски (2442)  0:1
Константиноу (2068) - Станојоски (2470)  0:1

Денес се среќаваме со репрезентацијата на Турција во меч во кој избраниците на селекторот Јаќимовиќ се благи фаворити. Се надеваме на втора последователна победа.