drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Отворено првенство на Скопје - Распис PDF Печати
skopje-grbОтворено првенство на град Скопје 2011 во шах ќе се одржи од 03.12.2010 до -11.12.2010, со почеток во  17.00 часот, во просториите на ШК „Гамбит Асеко” - Скопје. Турнирот е од отворен карактер и може да се пријави секој заинтересиран шахист без оглед категорија, титула или место на живеење. .

Наградниот фонд изнесува 114 000 денари и е поделен на 8 главни и 5 специјални награди.

За сите информации преземете го Расписот на турнирот.