drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Среќни празници од FIDE и ECU PDF Печати
Петок, 23 Декември 2011 19:22

sfmСветската шаховска федерација (FIDE) и Европската шаховска унија (ECU) испратија честитки до федерациите - членки, со пораки до сите шахисти по повод новогодишните празници. Еве што се вели во пораките: .

 

 

Драги пријатели,
ви посакуваме на сите среќен Божиќ, среќни празници и среќна нова година, и се најдобро во 2012. Ви благодариме на сите вас кои работевте напорно и посветено во шаховската игра. Ќе продолжиме да ви овозможуваме најдобра услуга и се надеваме дека нашата шаховска фамилија ќе стане уште поголема следната година!
Gens Una Sumus! - се вели во честитката испратена од FIDE.

fide-greeting-2012

 

Среќни празници и незаборавна нова година на сите шахисти им посакаа и од Европската шаховска унија.

ecu-greeting-2012