drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Регистрацијата на клубовите е до 15 март PDF Печати
Петок, 02 Март 2012 14:29
sfmРегистрацијата на шаховските клубови за 2012 година ќе биде до 15 март (четврток). Екипите кои имаат намера да настапат во Квалификациите за Екипното првенство на Македонија за 2012 година, треба да го пријават своето учество најдоцна до споменатиот термин. .