drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Дружењето за осми март прераснува во традиција PDF Печати
Сабота, 10 Март 2012 09:34
sfmИ оваа година на осми март, во домот на АРМ во Скопје, Македонските шахистки од сите генерации организираа заедничко дружење. Присутни беа 25 дами, поранешни првенки и истакнати шахистки од седумдесеттите до денес . , а организатори на настанот кој прераснува во убава традиција беа Габриела Коскоска и Лидија Софревска. Шаховскиот клуб Алкалоид обезбеди пригодни подароци.

sahistki_8_mart

sahistki_8_mart2

sahistki_8_mart3