drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Три екипи ќе играат за пласман на Екипното првенство PDF Печати
Вторник, 20 Март 2012 10:49
sfmВо квалификациите за Екипното првенство за 2012 година ќе настапат три екипи кои предходно го пријавија своето учество, и тоа: 4 Ноември (Битола), Карпош (Скопје) и Бизнис Милениум (Скопје).  Извлекувањето на натпреварувачки броеви ќе биде на 31 март во салата на КК Работнички во Скопје. .

Подетални информации овде.