drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Седница на Изборно Собрание на ШФМ на 31 март PDF Печати
Вторник, 20 Март 2012 10:55
sfmСедницата на Изборното Собрание на Шаховската федерација на Македонија ќе се одржи на ден 31.03.2012 (сабота) со почеток во 11,00 часот, во салата за состаноци во салата на „КК Работнички“, во Градскиот парк во Скопје.
.