drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Екипното првенство за млади во април и мај PDF Печати

sfmЕкипното првенство за млади ќе се одржи и оваа година во април и мај, во три или четири викенди, зависно од бројот на пријавени екипи. Право на учество имаат шахпвски клубови, шаховски школи и други субјекти кои организирано се занимаваат со шаховска активност. . Екипите се составени од 4 (четири) млади шахисти и 4 (четири) резерви.

Сите останати информации можете да ги прочитате во Расписот за првенството.