drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Брзопотезни турнири на БМ Кисела Вода PDF Печати

sfmШаховскиот клуб БМ Кисела Вода објавува дека со почеток од 29 март (четврток), клубот еднаш месечно ќе организира брзопотезни турнири кои ќе се одржуваат во просториите на клубот, на улица Сава Ковачевиќ бр.47ж (позади градинката во Расадник). .

Бројот на учесниците е ограничен на 30, колку што дозволуваат просторните услови, а пријавувањето е во четврток од 17.30 до 18.00 часот.

За подетални информации преземете го Расписот на турнирот.