drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Благоја Богоевски е нов претседател на ШФМ PDF Печати
Понеделник, 02 Април 2012 15:00
sfmНа Седницата на Собранието на Шаховската федерација на Македонија, одржана на 31 март 2012, Благоја Богоевски е избран за нов Претседател на ШФМ. Богоевски доби поддршка од сите присутни делегати од клубовите.
.


Новиот Управен Одбор е формиран како комбинација од претставници на најактивните клубови и лица од бизнис секторот.