drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Правилник за Квалификации за Екипно првенство PDF Печати
Понеделник, 02 Април 2012 15:06

sfmИзвлечени се броевите и донесен е правилникот за Квалификациите за Екипното првенство за 2012 година. Се пријавија само три екипи, а ќе се сретнат: 4 Ноември - Бизнис Милениум (29 април), Карпош - 4 Ноември (20 мај) и Бизнис Милениум - Карпош (27 мај). Најдобрите две екипи ќе обезбедат учество на Екипното првенство. .

Сите потребни информации можете да ги прочитате во Правилникот за квалификациите за Екипното првенство.