drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ОПЕН Карпош започнува утре, партиите во живо PDF Печати
Петок, 06 Април 2012 22:28

karpos_logoСилниот меѓународен турнир ОПЕН КАРПОШ започнува утре, а оваа година ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“. Пријавени се 149 шахисти од 17 земји, а прв носител е Унгарецот Ференц Беркеш (2682). Како новина за оваа година е и преносот на партии во живо. .

 

Корисни линкови:

- Chess results
- Пренос на партии во живо