drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
ЕП за млади во забрзан шах - Распис PDF Печати
sfmВо организација на Европската Шаховска Унија (ECU), Шаховската Унија на БиХ и Шаховскиот Сојуз на Република Српска, летово во Теслиќ, БиХ, ќе се одржи Европско младинско првенство во забрзан шах.
.
Организаторот обезбеди бесплатен автобуски трансфер од повеќе дестинации. Учесниците од Македонија ќе треба да патуваат до Подгорица, од каде ќе можат да продолжат за Теслиќ.

Првенството ќе се одржи од 14 до 19 јули. За сите детални информации преземете го Расписот за првенството.