drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Не се одигра првиот натпревар од квалификациите PDF Печати
Понеделник, 30 Април 2012 15:35

sfmНатпреварот од првото коло помеѓу екипите на 4 Ноември и Бизнис Милениум, кој требаше да се одигра вчера во Битола, не е одигран бидејќи гостинската екипа, Бизнис Милениум, не допатува. . Домаќините пријавија состав и беа присутни во салата за игра пред 11 часот.

Натпреварот е регистриран со службен резултат 6:0.